Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 24 kwi 2014, 10:56

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ile prądu pobiera samochód? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec

Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
VIN: WDB2110161A338XXX
Mercedes:: 2.7Cdi '03
Witam szanownych kolegów.

Zastanawiam się czy oby nie za dużo mój samochód pobiera prądu na postoju ? Bo wynik mi wyszedł w granicach 0.23 A, a nie wiem jaka norma powinna być w tym samochodzie.

Zaraz pójdę się jeszcze pobawić skrzynką bezpieczników...

Oczywiście mierzone na zamkniętym samochodzie i bagażnik też teoretycznie zamknięty ( śrubokrętem przekręcony języczek ). Odczekane aż zgaśnie podświetlenie (przycisków konsoli na górze, klamek, itd), następnie aż zgaśnie wyświetlacz i dopiero wtedy po pewnym czasie podany wynik 0.20 - 0.23A.

kolejna sprawa ile prądu potrzebuje rozrusznik żeby odpalić samochód w A? Mam akumulator 100AH w kodzie VIN było alternator o zwiększonej pojemności czy akumulator nie jest za duży i w jakim stopniu będzie on naładowany ?

po kolei wyjmowałem bezpieczniki i po wyjęciu bezpiecznika od panelu sufitowego zapotrzebowanie na prąd spadło do 0.08A czyli już znacznie lepiej mniej o całe 150mA.

24 lut 2011, 14:53
Stały bywalec

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
VIN: niematakdobrze
Mercedes:: Trochę było tego sprzętu
Jeżeli akumulator nie pada to bierze tyle ile trzeba i ładowanie jest na odpowiednim poziomie :|.

08 mar 2011, 00:01
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]