Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 20 kwi 2014, 10:18

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 SRS awaria ??? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
VIN: 2112261A319975
Mercedes:: W211 320cdi T 2003
Witam wszystkich. Mam pewien problem ,nie wiem czy duży czy mały dlatego pytam Was koledzy i proszę o pomoc. Wracając ostatnio z Poznania pojawił mi się komunikat SBS restraint system defect.... Co to takiego??? Tegoż samego dnia przestały kompletnie działać mi kierunkowskazy, gdy włączyłem awaryjne to migały jak trzeba ale z kierownicy nie działały. Następnego dnia gdy miałem jechać na sd kierunki się naprawiły same a komunikat SBS restrain system defect pojawia się co jakiś czas. O co tu kaman ???

Ostatnio edytowano 23 cze 2010, 18:17 przez porter, łącznie edytowano 1 raz

23 cze 2010, 15:14
ViP

Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
VIN: WDB2112261A401xxx
Mercedes:: W211 320CDI 2004
Auto zgłasza usterkę systemu poduszek powietrznych. Nie bagatelizowałbym tego tylko podjechał jak najszybciej do kumatego elektronika ze starką.

23 cze 2010, 16:14
Stały bywalec

Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times
VIN: WDB2112261A383092
Mercedes:: W211 T 320 CDI '03 Avant.
Kolego, porter sprawdź dokładnie, bo nie ma takiego błędu "SBS" - jest albo SRS albo SBC. Jeśli dalej jest "restraint system", to na pewno wcześniej jest SBC

sewan, kolego, chyba się pomyliłeś? ;)

SBC, to nie żadne poduchy (SRS to poduchy) - to pompa sterująca siłą hamowania, a więc jest sygnalizacja jej awarii...

Poszukaj na forum, dużo o tym było... jeśli masz autko od nowości do dziś serwisowane TYLKO w ASO, to Ci to wymienią w ramach gwarancji za FREE, a jeśli nie, to pozostaje Ci albo tymczasowa "regeneracja" - ale wtedy błąd powróci, albo wymiana pompy, której koszt niestety jest spory, bo kilka tysięcy.

SD- Maków i okolice

23 cze 2010, 16:51
Zobacz profil YIM WWW
Stały bywalec

VIN: Vin jakiś tam...
Mercedes:: W211 E200k avantgarde 2005
Wystarczy, że auto było serwisowane w okresie gwarancji i też powinni wymienić.

23 cze 2010, 17:58
Stały bywalec

Kurcze , przepraszam , chodziło mi oczywiście o SRS. Co to oznacza ? Poduszki ? Ale że co poduszki , co się nagle stało że się zesr...o :?: :?: :?:

23 cze 2010, 18:16
Stały bywalec

SRS to poduchy, więc przypomnij sobie, czy ostatnio nie przewoziłeś czegoś na którymś z przednich siedzeń albo czegoś nie robiłeś na nich, np. mocno klęczałeś kolanami, czy coś podobnego, bo to może być uszkodzona mata wykrywająca obecność pasażera- to częsta przypadłość merców, a w tym wypadku jedyna rada to wymiana. A może poducha się odpięła albo jakiś czujnik padł...

Oczywiście wszystko to przypuszczenia, więc nieodwołalna jest wizyta u dobrego mechaniora, co ma SD i (zawsze to powtarzam) umie się tym posługiwać, bo niestety nie wszyscy potrafią...

Powodzenia.

SD- Maków i okolice

23 cze 2010, 18:59
Zobacz profil YIM WWW
Stały bywalec

Dzwoniłem do mojego mechaniora i on twierdzi to samo co Ty Bojar, czyli że prawdopodobnie mata wykrywająca pasażera. Nie trzeba jej wymieniać , można ją całkowicie odpiąć w taki sposób żeby nie pokazywała błędów. Zastanawiam się , a głupio mi było o to pytać mechaniora , do czego jest ta mata ? Wykrywa pasażera ale po co ? Aaa, zapomniałbym...a czy to ma związek z kierunkowskazami ,które przestały mi działać w pewnym momencie ? Czy może dzieje się oprócz tego jeszcze coś złego ? Wiem ,że trzeba jechać na kompa ale to dopiero za tydzień a nie lubię żyć w bezwiedzy :roll:

23 cze 2010, 21:26
Administrator

Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times
VIN: WDB2112201B******
Mercedes:: E211 3,0CDI T '07
Hej! Mata w fotelu jest od wykrywania obecności człowieka. Wykrywa wszystko cięższe niż 20kg. Jest ona połączona z systemem srs(poduszki powietrzne). W razie wypadku komp wie czy jest tam człowiek i czy ma odpalić poduszki powietrzne. Dla zainteresowanych, w przypadku kiedy ktoś siedzi w fotelu i nie zapiął pasów poducha nie wystrzeli. Mata informuje także że ktoś siedzi, a nie zapiął pasów(to upierdliwe pikanie...).
Nie widzę jednak związku pomiędzy matą, a awarią kierunkowskazów. Możliwe, że zastrajkował ci na chwilę przełącznik zespolony lub wariuje któryś moduł SAM(skrzynka z bezpiecznikami). Zanim wymienisz matę wizyta na SD konieczna. Póki co sprawdź czy przedni SAM(pod maską) jest dobrze zamknięty i czy nie ma w nim wilgoci.
Czekamy na dalsze relacje z naprawy.

23 cze 2010, 21:45
Zobacz profil WWW
Stały bywalec

Wszystko fajnie z tą matą ,tyle , że mi żaden " upierdliwy" dzwięk nigdy nie sygnalizował niezapięcia pasów :evil: Na wyświetlaczu pojawia się przez chwilkę czerwona kontrolka informująca o powinności zapięcia pasów ale po chwili gaśnie nawet gdy pasy nie zapięte a dzwięku niema ...hmm ,może poprzedni właściciel zrobił z tym dzwiękiem porządek ..Czy w każdym w211 jest sygnał niezapiętych pasów ?

23 cze 2010, 21:57
Stały bywalec

Jak odepniesz matę, to będziesz miał to samo co teraz, czyli błąd SRS- jedynym wyjściem "chałupniczym i druciarstwem", czego absolutnie nie toleruję jest odpięcie maty i zamontowanie emulatora... tylko nie wiem jak on działa- czy "oszukuje" kompa, że jest pasażer, czy też że go nie ma...???
W obu przypadkach możesz przez to mieć duże nieprzyjemności i możesz tego pożałować (czego Ci absolutnie nie życzę) - to są ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa... czy jakbyś miał awarię poduszki, to też ją odłączysz, czy wymienisz? Kwestia jest bardzo podobna... też może dotyczyć Twojego/Twojego pasażera zdrowia lub życia, więc pozbieraj 2X razy dłużej i kup matę, a nie kupisz i zamontujesz emulator za 1/2 ceny maty i będziesz żałował. Moim zdaniem, jeśli stać na merca, to stać i na profesjonalne naprawy, a jeśli nie profesjonalne, to przynajmniej uczciwe i zgodne ze sztuką mechaniki...

Nie muszę Ci też chyba tłumaczyć konsekwecji prawnych, jeśli taki samochód sprzedasz a komuś coś się stanie przez rozwiązania Twojego "mechanika"...

Też nie widzę tu żadnych powiązać awarii maty z kierunkami... tak, jak pisze Wesoł - zbiegły Ci się w czasie dwie awarie częste w tym modelu- mata i przełącznik zespolony...

SD- Maków i okolice

23 cze 2010, 22:07
Zobacz profil YIM WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona