Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2014, 05:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Automat,czy wymieniac olej? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
VIN: niematakdobrze
Mercedes:: Trochę było tego sprzętu
tomekmx1 napisał(a):
A gdzie ja taka analize na glikol moge zrobic?

Znalazłem cos takiego czy to wystarczy.
http://midparts.com.pl/pl/p/Test-na-glikol/2446

Jak to działa ? :P

27 gru 2010, 14:32
Stały bywalec

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
VIN: WDB2110831X*****
Mercedes:: E 500 4 Matic
Jak test na to czy zostałeś tatą / mamą :)
Gdy już się dowiesz że jest pozytywny to w obu przypadkach (skrzynia / rodzina) zaczynają się emocje.

27 gru 2010, 22:13
Zobacz profil WWW
Stały bywalec

Been thanked: 1 time
VIN: niematakdobrze
Mercedes:: Trochę było tego sprzętu
Protos widzę grasz w Starcrafta :P.

Czyli moczymy w oleju i potem pojawia się kolorek i wtedy wiadomo jak wielkie są koszta ? :)

28 gru 2010, 01:43
Nowy użytkownik

VIN: WDB2110221B222182
Mercedes:: W 211 E320 CDI 2007
Witam. Mam pytanie jakim olejem powinna być zalana skrzynia biegów, silnik 320 cdi i ile wchodzi tego oleju? Poproszę o parametry i firmę. Pierwsza wymiana przy 60tyś. obecnie przejechane 116tyś. Czy może za wcześnie? Dziękuję i pozdr

22 lut 2011, 11:32
Stały bywalec

Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times
VIN: WDB2112261A383092
Mercedes:: W211 T 320 CDI '03 Avant.
Powinieneś zalać TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINAŁ MB!!!

Tu dochodzi bardzo ważna kwestia pojęcia "wymiany" - piszesz, że pierwsza przy 60 tys. km - ale wiesz, czy to była wymiana całkowita, tzn. zlany CAŁY olej ze skrzyni i wlany nowy, czy może tylko odkręcony filtr i zlana część oleju...???

Jeśli była pełna wymiana, to spoko, możesz jeszcze kilka tys. przejechać, ale jak tylko połowiczna, to lepiej już wymień. Ja osobiście olej w skrzyni wymieniam po 40 tys. km. - ale robię PÓŁwymianę, bo z całą to za dużo roboty, czasu, itp.

Przy półwymianie weszło do mojej skrzyni coś około 4 litrów. Przy pełnej wymianie oleju może być potrzebne 6-7 litrów.

Pamiętaj, żeby robić to u dobrego mechanika, który ma przynajmniej specjalny bagnet do mierzenia poziomu oleju w skrzyni, bo mierzy się go raz na zimnej skrzyni (jedna podziałka pokazuje ile powinno być) + drugi raz na rozgrzanej skrzyni (druga podziałka na miarce).

SD- Maków i okolice

22 lut 2011, 12:31
Zobacz profil YIM WWW
Nowy użytkownik

VIN: WDB2110221B222182
Mercedes:: W 211 E320 CDI 2007
Do Bojara: Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Przegląd był wykonany w Niemczech przy 60tyś. (serwis Merc ASO) więc myślę, że olej został wymieniony w całości, ale dałeś mi też do rozwagi tą drugą alternatywę. Nie wykluczam jej jeżeli też tak można. Pozdrawiam

22 lut 2011, 15:09
Stały bywalec

VIN: WDB2110061A040588
Mercedes:: E220 CDI 2002r.
IRYS napisał(a):
Do Bojara: Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Przegląd był wykonany w Niemczech przy 60tyś. (serwis Merc ASO) więc myślę, że olej został wymieniony w całości, ale dałeś mi też do rozwagi tą drugą alternatywę. Nie wykluczam jej jeżeli też tak można. Pozdrawiam

I tu możesz sie pomylić, mercedes na początku twierdził że oleju w skrzyni się nie wymienia. Dopiero niedawno odeszli od tej tezy ale pytanie czy ASO podczas okresowych serwisów wymieniają olej w skrzyni. Norma jaką musi spełniać olej to MB 236.14 (jest to następca 236.10 i 236.12 które od biedy też można wlać). ProMerc sprzedaje 5 L bańki za 205 zł (http://www.sklep-mercedes.pl/olej-do-automatycznych-skrzyni-biegow-atf134-5-litrow-p-373.html)

22 lut 2011, 16:03
Nowy użytkownik

VIN: 2112061A511761
Mercedes:: w211/220cdi/2003
Potwierdzam to co napisał kolega Rumek , Mercedes zmienił zdanie co do wymian oleju w skrzyniach automatycznych i należy go wymieniać jeżeli jest możliwość spuszczenia z wandlera to wchodzi więcej oleju jeżeli nie ma korka w wandlerze wymienia się tyle i spuszczona podczas wymiany filtra. .

21 mar 2011, 12:19
ViP

Been thanked: 2 times
VIN: WDB2102261Bxxxxxx
Mercedes:: S210 320CDI 00
Wystarczy test na cukier. :lol: z apteki.
Nie ma tu chemika?.
Co do czasu wymianu oleju i jego zużycia, znam co najmniej jeden do wymiany (w głowach ludzi którzy "nakłaniają" do wymiany oleju w AG i EGS) .
Po co? Sztab fachowców, laboratoria, (tysiące prób), a lejek ma inne zdanie.Gratuluję lepiej wyposażonego "garażu".
Wymieniamy olej w AG i EGS w samochodach z używanym hakiem holowniczym i na prośbę klienta (bez komentarzy).Mój wspólnik jest za, ja nie.
Czemu nikt na wszelki wypadek nie wymienia osocza krwi, ono się zużywa.

Proszę powyższego tekstu nie brać "na serio".To były dywagacje człowieka,
który widział skrzynie "rozlatujące się" i zniszczone w trakcie lub po wymianie oleju.Powody mogły być różne.
Po wlaniu do własnej skrzyni 722.6 12-litrów stwierdziłem, że olej jest już czysty (160 tys.) o ile następny taki przebieg osiągnę, czynność powtórzę.
Używam haka holowniczego.
Temat kontrowersyjny, czekam na "odzew".

Piszę na wielu forach MB.

13 certyfikatów MB-Stuttgart.
Od 36 lat naprawiam "damy MB"

21 mar 2011, 23:00
Administrator

Has thanked: 7 times
Been thanked: 94 times
VIN: WDB2110161A******
Mercedes:: E270 CDI Elegance '03
NTG 2.5
Witam!
noc napisał(a):
Wystarczy test na cukier. :lol: z apteki.
Nie ma tu chemika?.

Nie jestem chemikiem ale glikol to alkohol - C2H4(OH)2 (glikol etylenowy, ew. dietylenowy), więc może aerometr (oczywiście wszystko zależy od stężeń)? Test "z apteki" analizuje stężenia glukozy (a to jest cukier, do tego nierozpuszczalny w etanolu)!
Co do wymian całej pojemności ATF szkoły są różne i w każdej opinii jest jakieś ziarno prawdy. Zdecydowanie nie należy ruszać ASB, która funkcjonuje poprawnie. Inna sprawa jak ma "objawy". Generalnie rzecz ujmując: nie ma oleju, który się nie starzeje, a w przypadku glikolu i temperatury proces ten zapewne przebiega szybciej niż czas życia auta.
noc napisał(a):
Czemu nikt na wszelki wypadek nie wymienia osocza krwi, ono się zużywa.

Powyższy przykład jest, delikatnie mówiąc niezbyt szczęśliwy gdyż osocze się nie zużywa (w zdrowym organiźmie, składniki niepełnowartościowe są natychmiast eliminowane i zastępowane nowymi).
Oczywiście, że w określonych stanach chorobowych wymienia się (sztucznie filtruje lub przetacza) osocze! Nazywa się to plazmaferezą.
Gwarantuję, że nerki są wiele doskonalszym filtrem, w porównaniu do tego w ASB.
Pzdr.

-- Edit --
Jeśli nawet mówimy o wymianie "na życzenie" to IMO, co pragnę wyraźnie podkreślić: prawidłowo przeprowadzona (typ oleju i jego objętość) zdecydowanie nie powinna wpłynąć negatywnie na żywotność ASB oraz jej parametry użytkowe. Zresztą, na życzebie klienta można wymieniać np. olej silnikowy, co 1000 km i nie szkodzi (w tym wypadku), w przeciwieństwie do nadmiernego przedłużania interwałów wymiany.
Pzdr.

21 mar 2011, 23:20
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona